2009. június 13., szombat

Tőzsdézzünk!

Az elmúlt időszakban igen nagy tőzsdei ármozgások történtek, ami igen sok embert a tőzsdézés felé vonzott. Kedvenc telefonunkra igen sok tőzsdés alkalmazást írtak. Most a teljesség igénye nélkül bemutatok párat, amelyek elnyerték a tetszésemet és másoknak is hasznos lehet.


Wall Street Words

Aki nincs tisztában alapvető tőzsdei kifejezésekkel, annak kifejezetten jól jön a Wall Street Words nevű alkalmazás. Ugyan angol nyelven, de 4500 szavas adatbázisban kereshetjük a számunkra ismeretlen kifejezés magyarázatát.
A szavak ABC sorrendben vannak, de lehet keresni is közöttük (Search), berakhatjuk a Kedvencek közé (Bookmarks) a nekünk tetsző kifejezést (ennek nem látom értelmét) és a Historyban láthatjuk milyen kifejezéseket tekintettünk meg.
Az alkalmazás 5.99 euróért tölthető le az AppStore-ból, amely azért valljuk be egy kicsit borsos ár.





Hírek

Bloomberg

Valamit is magára adó tőzsdésnek a Bloomberg alapprogram. A világ egyik legnagyobb gazdasági hírügynöksége által írt alkalmazás ugyan nem nyújt többet, mint amit a cég honlapján ingyenesen is megnézhetünk, azonban itt koncentráltabban jelennek meg az információk.
News fülön különböző kategóriák szerinti híreket olvashatunk. Testre lehet szabni, magyar vonatkozású hírek általában az Emerging Markets blokk alatt jelennek meg.



Markets fülön a részvény, deviza kötvény és árutőzsdei vezető indexek értékét tekinthetjük meg.



Harmadik fülön, a My Stock-on az általunk beállított indexek, részvények árfolyamát követhetjük nyomon, magyar részvényeket is beállíthatunk.



A Stock Finder fülön kikereshetjük kedvenc részvényeink kódját. Segítségképpen a vezető magyar papírok kódjai: BUX:IND; OTP:HB; MOL:HB;RICHT:HB; MTEL:HB.


Ha belépünk egy adott részvénybe, akkor részletes információkat láthatunk.


Összefoglalásképpen elmondhatjuk, hogy jó kis alkalmazás, ráadásul ingyen tölthető le a magyar AppStore-ból.

Money news

Az alkalmazás segítségével hat gazdasági oldal hírei közül választhatunk: CNBC, DowJones Financial News, Financial Times, CNN Money, Wall Street Journal, Yahoo Business.
Az alkalmazás 0.79 euróért tölthető le a magyar AppStore-ból.




FX (Devizák)

FOREX On The Go Lite

Mint az alkalmazás nevéből is látszik, ezzel a programmal a devizaárfolyamokat tudjuk real time követni.
A Charts fülön 19 devizakeresztből lehet 1 perctől 1 hónapos sűrűséggel árfolyamokat megjeleníteni. Sajnos a magyar forint nincs a listában. A grafikont lehet zoomolni is, így jobban szemügyre tudjuk venni az árfolyamokat.


News fülön az adott napon publikálásra kerülő gazdasági indikátorok (pl. infláció, munkanélküliség stb.) aktuális, tervezett és előző értékét láthatjuk.


Prices fülön a 19 devizakereszt árfolyamát egy képernyőn tekinthetjük meg napi és heti változással.


Tools fülön Fibonacci, Pivotpont és profit kalkulátor van. A profitszámítás csak vétellel indított tranzakció esetében működik helyesen, pedig a devizapiacon shortolni is lehet.

A program ingyenesen letölthető a magyar AppStore-ból. Ennyit mindenképpen megér a program, főleg a real time adatok miatt.
Létezik egy reklámmentes, fizetős változata is 7.99 euróért.

iPhorex

Ezzel az alkalmazással 9 devizaárfolyamot követhetünk nyomon valós időben. Sajnos a beépített devizakereszteken kívül nem lehet újakat felvenni.


A képernyő felső részében fut egy ticker, ahol a főbb indexeket láthatjuk. Ide kattintva bejön egy oldal, mely a főbb indexeket és árutőzsdei jegyzéseket mutatja.
Adott devizakeresztre kattintva bejön a chart, aminél választhatunk 1 perces intervallumtól egészen a havi adatokig. Sajnos zoomolni nem lehet a charton.


Az alkalmazás 3.99 euróért vásárolható meg a magyar AppStore-ból.

Árfolyamkövetés

Portfolio Manager

Ebben a programban a meglévő portfoliónk aktuális állását követhetjük nyomon. Jelenleg az AMEX-en, NASDAQ-on és a NYSE-n való részvényeket állíthatjuk be. Meg kell adni a részvény ticker kódját, birtokolt darabszámot és a beszerzési árat. Célszerűbb lenne a ticker kód helyett a nevet megadni, de talán egy következő verzióba ezt is beteszik.


Összefoglaló képernyőn láthatjuk a teljes portfoliót, részvényenként aktuális árfolyammal és értékkel, valamint teljes portfoliónk értékét.


Egy adott részvénybe belépve láthatjuk a részleteket: tranzakciónként a kötések jellemzőit (ár, darabszám), a részvényeken elért eredményt.


Hasznos kis program, jó lenne ha más tőzsdékre is kiterjesztenék a portfoliót.
Az alkalmazás 2.39 euróért vásárolható meg az AppStore-ban.

Stock Spy

Ezzel a programmal is kiválasztott részvények árfolyamát tudjuk követni. Ami plusz, az hogy 41 tőzsde (sajnos Budapest nem, de a new yorki Magyar Telekom kódja MTA) papírjai közül választhatunk és 5 gazdasági oldal (Yahoo! Finance, Google Finance, Market Watch, Forbes, Smart Money) RSS hírei közül szemlézhetünk. Így nem kell minden gazdasági újságokat áttanulmányozni, hanem adott cégre koncentráltan olvashatunk híreket.
Az alkalmazás 7.99 euróért vásárolható meg az AppStore-ból.






Fonestock

Nagyon jó kis program a Fonestock, mely távol-keleti fejlesztők munkáját dicséri.
Először egy watchlistet kell definiálni, ahová össze lehet gyűjteni azokat az instrumentumokat, amelyeket figyelni akarsz. Ezután beállítod azokat a részvényeket vagy indexeket amelyeket fel akarsz venni a watchlistre. A főbb amerikai és távol-keleti tőzsdék papírjait képes figyelni. Nagy előnye, hogy részvénynévre is lehet keresni. Mutatja az értékpapír utolsó árát és a napi változás százalékos és értékbeni módosulását.


Egy adott részvényről különböző intervallumú chartot vagy céges információt kaphatunk (pl. historikus nyereség- vagy mérlegadatok).



A News fülön elvileg a Dow Jones hírügynökség híreit olvashatjuk, de nekem többszöri próbálkozásra sem sikerült híreket kinyernem.
Riasztásokat is be lehet állítani a My alerts fülön. Meg határozhatod, hogy figyelmeztetés jöjjön, ha egy papír ára vagy napi mennyisége egy magadott szint alá, fölé megy vagy eléri egy sáv valamelyik szélét.


Portfolio fülön saját kereskedésed adatai vezetheted. Beállítod, mit vettél milyen áron, majd az eladásnál kiválasztod a vásárolt papírt és beírod az értékesítés adatait.


Hasznos kis alkalmazás, ráadásul ingyenesen tölthető le az iTunes-ból.

Tickerpicker

Az alkalmazás nevéből azt hihetnénk, hogy egy tickert látunk, de ez nem így van. A Watchlistre felvehetünk legfőképpen NYSE/NASDAQ papírokat, amelyeknek árfolyamát charton követhetjük. A chart azonban nem intraday, hanem a legkisebb beosztása öt napos… Viszont láthatunk mozgóátlag, RSI és MACD chartot is.



A Settingsben beállíthatjuk a mozgó átlag napjainak számát (10, 20, 50 vagy 200 nap), a frissítés gyakoriságát (5, 15, 30 vagy 60 másodperc). Először a beállításokat néztem meg, ez alapján többet vártam a programtól.
Info fülön leírják az alkalmazás használatát. Azért azt meg kell említeni, hogy fekvő módban is lehet a programot használható és a chatokat lehet zoomolni is.
Az alkalmazás 1.59 euróért tölthető le az AppStore-ból.

ActiveQuotes

Ezzel az alkalmazással valós idejű részvény-, árutőzsdei-, és határidős árfolyamadatokat láthatunk. Nincs 15-20 perces késleltetés, amit látunk, valóban az az árfolyam.
Egy képernyőre gyűjthetjük össze az általunk figyelni kívánt árfolyamokat. A napi árfolyamváltozás mértéke lehet százalékos vagy értékbeni.
A programot ugyan eltávolították az AppStore-ból, de aki ügyes az rátalálhat :)



Tőzsdejátékok

Virtual Stock Market Lite

Ezzel a programmal is tőzsdejátékot játszhatunk. Kapunk 100 ezer dollárt és ezt kell minél jobban a NYSE-n vagy a NASDAQ-on befektetni.
Account fülön láthatjuk, hogy éppen mennyit ér a portfoliónk, mennyi az elkölthető szabad pénzünk.


Portfolio fül mutatja az aktuális részvényeinket (Stock), aktuális megbízásainkat (Orders) és a valaha lebonyolított tranzakcióinkat (History).


Megbízásokat az Orders fülön adhatunk, shortolni sajnos nem lehet. Be kell írni a részvény ticker kódját, árfolyamot és a darabszámot, piaci árat nem lehet megadni. Amint az árfolyam eléri a megadott szintet, megbízásunk teljesül.



Eladni Stock fülön a meglévő részvényünkre kattintva lehet. Feljön egy adatbeviteli ablak, ahol meg kell adni a darabszámot és az árfolyamot.
Portfoliónkban lévő részvényre kattintva céget érintő Yahoo! Finance híreket is olvashatunk.


Stock Finder fülön a részvény ticker kódját beírva, megkapjuk az aktuális árfolyamot és megbízást is adhatunk.


A program megfelelő kezdő tőzsdéseknek. Ha a piaci áras megbízást és a normális ticker kód keresést megcsinálják (ez egyébként a fizetős változatban működik), akkor minden igényünket kielégítheti.


Az alkalmazás ingyenesen tölthető le az AppStore-ból, de létezik egy fizetős változat is 0.79 euróért.

iTrade Stock Market Simulator

Az iTrade is egy tőzsdeszimulációs játék, a NASDAQ, NYSE részvényeivel kereskedhetünk. Indítás után regisztrálni kell, majd felajánlja, hogy megnézzünk egy 3 perces Youtube-videót, mely a program működését mutatja be. Érdemes megnézni, bár nem bonyolult a program működése.
A játékban kapunk 100 ezer virtuális dollárt, amiből gazdálkodhatunk. A Portfolio fülön láthatjuk aktuális pakkunkat.


Vásárláshoz át kell navigálni a Symbols fülre, ahol ki kell választanunk a vásárolni kívánt részvényt. Keresni részvénynévre és ticker-kódra is lehet.


Megbízáshoz csak a mennyiséget lehet beírni, az árat nem, piaci áron teljesül a megbízás. A darabszám alatt található egy dollár-jelű csúszka is, amit mozgatva szabályozhatjuk a vásárolni kívánt részvények értékét, még a brókerjutalékot is hozzászámolja.


Adott részvényhez kapcsolódó híreket a News gomb megnyomásával olvashatjuk el.


Továbbítás után visszaugrik a Portfolio fülre, ahol láthatjuk a megbízás státuszát. Az oldal nem frissül automatikusan, meg kell nyomni a jobb felső sarokban lévő Frissítés gombot.
Portfolio fül Hot Stocks részében láthatjuk a legnagyobb napi forgalmú részvényeket.
A Scores fülön megnézhetjük ki a legjobb tőzsdejátékos. Minden hónap végén értékelik az eredményeket, összeállítják a Top 10-t, az egyenleg visszaáll 100 ezer dollárra, újra bizonyíthatjuk rátermettségünket.


Jó kis alkalmazás, meg lehet tanulni a tőzsdézés alapjait.
Az alkalmazás ingyenesen letölthető a magyar AppStore-ból.

StockPlay

Ezzel a programmal virtuális 250 ezer dollárral játszhatunk a tőzsdén.
Az Overview képernyőn aktuális egyenlegünket láthatjuk cash-ben és részvényben.


Orders-nél megbízást adhatunk, lehet venni, eladni, shortolni és shortot visszavenni. Meg kell adni a részvény ticker kódját, darabszámot és árfolyamot, de piaci áron is lehet üzletelni.



Aktuális részvényeink megtekintéséhez Portfolio fülön van lehetőség. Itt láthatjuk az aktuális árat, részvény összértékét és a darabszámot. Adott részvénybe sajnos nem tudunk belépni, hogy megbízást adjunk.
News fülön a portfoliónkban lévő részvényekről olvashatunk híreket.



A részvény nevénél van keresés gomb is, de még nem működik. A program előnye, hogy a fekvő módban is használhatjuk.
Jó kis program, ha lehetővé teszik a Portfolio fülön való megbízásadást, akkor teljes értékű lehet az alkalmazás.
Az alkalmazás 7.99 euróért vásárolható meg a magyar AppStore-ban.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése